۲۸ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

الکترولارنکس چیست؟

در این مطلب الکترولارنکس و موارد استفاده از آن معرفی می گردد.

الکترولارنکس 1 - مرکز تبسم

آسیب های حنجره درجات متفاوتی دارند و در موارد خاص که وسعت ضایعه زیاد باشد، منجر به عمل جراحی «توتال لارنجکتومی» یا برداشتن کامل حنجره می شود.

با برداشتن حنجره عملاً عضو تولید کننده صدای فرد از بین می رود. اما پیشرفت تکنولوژی جایگزین های مختلفی را برای جبران این ضایعه دارد که هر چند هیچکدام صدای کاملاً طبیعی را به همره ندارد، ولی ارتباط فرد را به میزان چشم گیری حفظ می کند.

یکی از بهترین ابزارهای موجود «الکترولارنکس» می باشد. الکترولارنکس وسیله الکترونیکی است که قابلیت شارژ شدن و کار با باتری دارد. این ابزار با قدرت ارتعاش در فرکانس های مختلف می تواند نواحی اطراف حنجره را مرتعش کند و بدینوسیله فرد توانایی ایجاد اصوات را پیدا می کند.

استفاده از این ابزار عموماً به چند جلسه آموزش توسط گفتاردرمان نیاز دارد و پس از آن فرد به صورت مستقل می تواند به راحتی از آن استفاده کرده و به خوبی ارتباط برقرار کند.

 

 

 

الکترولارنکس 2 - مرکز تبسم

 

معرفی مرکز استروبوسکوپی در اهواز

مرکز استروبوسکوپی تبسم یکی از مدرن ترین مراکز استروبوسکوپی در اهواز می باشد که زیر نظر بهترین پزشکان گوش و حلق و بینی و متخصص حنجره اهواز فعالیت می نماید. این مرکز تمام روزهای هفته آماده پذیرش بیماران جهت ارزیابی حنجره می باشد.

 

حضور تعدادی از بهترین گفتاردرمان اهواز در مرکز تبسم، این مرکز را به مرکز جامعی برای ارزیابی و درمان مشکلات صدا تبدیل کرده است.