۲۶ شهریور ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

سمعک استخوانی

در این مطلب با سمعک استخوانی آشنا خواهید شد.

انسان علاوه بر مسیر هوایی گوش، از راه استخوان پشت گوش نیز می تواند بشنود. صدایی که از این طریق شنیده می شود کیفیتش متفاوت است. تجربه شما در شنیدن صدایتان از طریق ضبط صوت می تواند این تفاوت را به شما نشان دهد؛ زیرا شما صدای خود را از طریق مسیر استخوانی شنوایی نیز می شنوید که مقداری کلفت تر به نظر می رسد.

سمعک استخوانی از این مسیر استخوانی شنوایی برای رساندن پیام به بخش های داخلی گوش استفاده می کنند.

این نوع از سمعک ها برخلاف نوع رایج سمعک ها، صداهایی را که دریافت می کنند، به ارتعاشات میکانیکی تبدیل می کنند و با پردازش این صداها، فرد می تواند به خوبی بشنود.

سمعک های استخوانی در واقع نوعی وسیله تقویت کننده صدا هستند که ارتعاشات صدا را به جای کانال گوش از پشت گوش و از مسیر استخوانی شنوایی هدایت می کنند.

کاربرد سمعک استخوانی

  • کودکانی که از زمان تولد، بخشی از کانال گوش یا همه گوششان مسدود است.
  • کودکانی که دچار ناهنجاری های لاله گوش هستند.
  • کودکانی که گوش خارجی و میانی آن ها تشکیل نشده است.
  • در نوزادان کم شنوا، استفاده از سمعک های استخوانی به دلیل جای گیری محکم آنها کارایی بهتری دارد.
  • بیمارانی که به دلایل مختلف دچار انسداد در گوششان شده اند یا ناشنوایی یک طرفه دارند و ممکن است دچار عفونت های شدیدی شده باشند که دیگر قابل درمان نیست.
  • برخی افراد که استفاده از سمعک های رایج را به دلیل ظاهر آشکارشان دوست ندارند و از سمعک های داخل گوشی هم به دلیل ترشحات زیاد گوش نمی توانند استفاده کنند.

 

انواع سمعک های استخوانی

سمعک های استخوانی تلی و هدبندی

سمعک استخوانی 1 - مرکز تبسم

این نوع سمعک برای کودکان و نوزادان مناسب تر است. در این موارد فنر کششی با استفاده از هدبند، انتقال دهنده استخوانی را به سر فشار می دهد.

سمعک های استخوانی عینکی

سمعک استخوانی 2 - مرکز تبسم

کاربرد این نوع سمعک به همراه عینک بیشتر برای کودکان ۹ سال به بالا است. در این نوع سمعک، انتقال دهنده استخوانی روی دسته عینک قرار می گیرد.

سمعک های استخوانی کاشتی

سمعک استخوانی 3 - مرکز تبسماین نوع سمعک ها به خصوص در موارد انسداد کامل گوش بسیار کاربردی است. این نوع سمعک برای کسانی که جراحی را می پذیرند، مناسب تر است و علاوه بر داشتن کیفیت بهتر، ظاهر بهتری نیز دارد.

 

 

 

 

 

معرفی مرکز تبسم به عنوان مرکز شنوایی سنجی اهواز

مرکز تبسم با مدرن ترین تجهیزات ارزیابی شنوایی نوزادان، کودکان و بزرگسالان آماده پذیرش مراجعین می باشد که در این مرکز تمامی مدل های سمعک ( سمعک نامرئی، سمعک های داخل گوشی ، سمعک استخوانی ، سمعک دیجیتال و فراهوشمند با قابلیت بلوتوث و اتصال به موبایل) ارائه می گردد. برای آشنایی بیشتر با انواع سمعک اینجا کلیلک کنید.

در این مرکز خدماتی مثل تجویز سمعک برای نوزادان ، کودکان و بزرگسالان، تنظیم صدای سمعک ، قالب گیری و ساخت قالب سمعک، فروش انواع سمعک داخل گوشی و پشت گوشی همراه با گارانتی سمعک ، فروش سمعک قسطی ، تعویض سمعک قدیمی با جدید، ارائه وسایل جانبی سمعک از جمله وسیله اتصال سمعک به تلویزیون و موبایل ، مشاوره نحوه نگهداری از سمعک ، تعمیر سمعک و رفع سوت کشیدن سمعک ، توانبخشی شنوایی، ارزیابی و درمان وزوز گوش، ارزیابی و درمان سرگیجه و عدم تعادل، تنظیم دستگاه کاشت حلزون شنوایی، ارائه وسایل جانبی دستگاه کاشت حلزون و گفتاردرمانی در همه حوزه های اختلالات گفتار و زبان انجام می شود.